red canion eilat timna park co zwiedzić co zobaczyć

Co zwiedzić w Eilacie?

Eilat i jego okolice są doskonałym miejscem na wypoczynek i zwiedzanie, szczególnie wtedy, kiedy w Polsce robi się już zimno. W zaledwie 4 godziny docieramy do wakacyjnego kurortu, w którym nawet zimą możemy się jeszcze opalać. W Eilat prawie nigdy nie pada deszcz. Temperatura wody mieści się w zakresie 20-26°C, i jest idealna do pływania, surfingu i nurkowania.  Koszt lotu jest zazwyczaj niewielki (powszechnie wiadomo o dopłatach rządowych ok. 30 €/pasażera dla linii lotniczych), za to na miejscu musimy liczyć się z nieco wyższymi niż w wielu miastach europejskich, cenami. Zanim jednak dowiecie się co warto zobaczyć w Eilacie i okolicy, sprawdźcie podstawowe informacje o kosztach związanych z podróżą i pobytem. Dbam o to, aby każda moja relacja z podróży była dla Was maksymalnie praktyczna. Zawieram więc wszystkie informacje w jednym miejscu dla Waszej wygody.

Termin: 11-15.12.2018r

Koszty:

 • Lot Warszawa Chopin- Ovda (obecnie funkcjonuje lotnisko Ramon)- Warszawa Chopin 108 zł (Wizzair/bagaż podręczny)
 • Shuttle bus Lotnisko Ovda- hostel w Eilacie – 30 zł (Flo Shuttle)
 • Nocleg AHLA Diving Center (hostel) 390 zł/ 4 noce (pokój 8 osobowy)
 • Wypożyczenie samochodu (Holidayautos) 283 zł/ 3 osoby + paliwo 70 zł /3 osoby
 • Bilet wstępu do Timna Park ok. 45 zł/os (studenci 39 NIS)
 • Autobus nr. 282 z dworca autobusowego na lotnisko Ovda – ok. 20 zł (21,50 NIS)

Suma kosztów (bez wyżywienia): ok. 700 zł

Informacje praktyczne:

Transport dojazd z lotniska Ramon do Eilat

Podróż z lotniska Ramon do centrum Eilatu trwa ok. 15 minut.

Bilet autobusowy firmy transportowej Egged z lotniska/na lotnisko są zgodne ze standardowymi taryfami lokalnymi tej firmy, czyli:  4,20 NIS za podróż w jedną stronę lub 6,70 NIS za bilet dzienny. W tym drugim przypadku potrzebna jest jednak karta RAV-KAV. Można ją zakupić bezpośrednio u kierowcy autobusu za jednorazową opłatą w wysokości 5 NIS i wybrać odpowiednią taryfę, np. wspomnianą dzienną za 6,70 NIS, 6-dniową (33,50 NIS) lub miesięczną (116 NIS). Bilety u kierowcy można zakupić wyłącznie za gotówkę.

Istnieją dwie linie, które działają w ciągu dnia (linie 30 i 50) oraz dwie linie (linie 31 i 32) dla lotów porannych.

Linie Egged na lotnisko Ramon to:

 • Linia 30 – z głównego dworca autobusowego w Eilacie.
 • Linia kursuje w trakcie dnia co 20-30 minut.
 • Linia 50 – z przejścia granicznego Taba i obszaru hotelowego Eilatu.
 • Linia kursuje w trakcie dnia co 20-30 minut.
 • Linia 31 (z dostępem dla osób niepełnosprawnych) biegnie z północnych dzielnic Eilatu.
 • Linia działa tylko w godzinach porannych (od 05:00 do 08:00).
 • Linia 32 (z dostępem dla osób niepełnosprawnych) biegnie z południowych dzielnic Eilatu.
 • Linia działa tylko w godzinach porannych (od 05:00 do 08:00).

W kasie biletowej na dworcu autobusowym w Eilat bilet można kupić dzień wcześniej. W Eilacie na dworcu jest również do dyspozycji automat biletowy, tak jak na lotnisku.

Przewożenie płynów w bagażu podręcznym

Na wielu forach internetowych znajdziecie informacje dotyczące możliwości przewożenia płynów znacznie przekraczających 100 ml. Okazuje się, że regulacje prawa w Izraelu w tym zakresie bardzo się różnią od tych znanych nam z Europy. Nie ma więc żadnego problemu z zabraniem ze sobą na pokład np. litrowego napoju. Jeśli będziecie mieli jakieś inne doświadczenia w tym zakresie, dajcie znać w komentarzu pod artykułem.

Nocleg w Eilacie

Popularnym wyborem miejsca na nocleg są, znajdujące się w Eilacie, centra nurkowe. Jest ich mnóstwo. Duża ich cześć jest zlokalizowana ok. 1-1,5 km od centrum, w dzielnicy willowej. Większość z nich posiada również basen. Ja korzystałem z AHLA Diving Center. Znajduje się ok. 15 minut na piechotę od centrum. Możecie zarezerwować pokój 8- osobowy lub 4-osobowy. Jedno jest pewne, w Ahla panuje zawsze pozytywna atmosfera. Po powrocie ze zwiedzania, plażowania czy nurkowania, większość gości spędza razem ze sobą czas, wymieniając się wrażeniami z całego dnia. Przy dość wysokich cenach restauracji w Eilacie, ważnym dla mnie elementem związanym z noclegiem była możliwość przygotowywania samodzielnie posiłków. Taką możliwość będziecie mieli w AHLA. Blisko stąd do popularnej plaży Dekel Beach.

Korzystając z okazji, niezależnie od miejsca noclegu, które wybierzecie, zachęcam Was do skorzystania z poniższej zniżki na pierwszą rezerwację. Możecie obniżyć jej koszt nawet o 100 zł. Przy tej okazji ja otrzymam również 50 zł od Airbnb. Oprócz kasy dla Ciebie, będzie to świetny sposób na docenienie mojego wkładu w przygotowanie tej praktycznej relacji z podróży.  Jeśli to jest dla Ciebie ok, kliknij na poniższy baner i poznaj szczegóły:

Możecie też wyszukać najbardziej odpowiadający Wam nocleg przez Booking.com

gdzie znaleźć najlepszy nocleg

Za wypożyczenie Fiata 500 w Europecar na 2 doby, zapłaciłem 283 zł z podstawowym ubezpieczeniem. To bardzo dobra cena jak na Izrael. Wypożyczalnia Europecar znajduje się na obrzeżach miasta, niedaleko największego centrum handlowego BIG (patrz mapa). Najlepiej podjechać tam autobusem nr. 5. Jeśli jedziecie sami lub w 2 osoby, polecam Wam również znalezienie dodatkowych chętnych na wspólne podróżowanie. Na grupach Facebook’owych, np. Izrael dla podróżników, możecie poinformować o tym, że szukacie jeszcze kogoś do kompletu w samochodzie. Będzie Wam raźniej i taniej. Ja dzięki temu podróżowałem pierwszego dnia z trójką fantastycznych współpasażerów, w tym parą z Polski i kolegą z Czech. Dzięki temu koszt 1 dnia podroży samochodem wyniósł zaledwie 50 zł/osobę. Planujecie zobaczyć Timna Park i Red Canion? Samochód bardzo Wam się przyda. Ze względu na słaby ruch samochodowy w regionie, szczególnie dotarcie do Red Canionu stopem może być czasochłonne, choć nie twierdzę że niemożliwe. Komunikacja autobusowa w te miejsca praktycznie nie działa, a samo zwiedzanie Timna Park i tak wymaga samochodu lub roweru.

samochód eilat wypożyczalnia europecar

Uwaga! Przy wypożyczeniu samochodu musimy pamiętać o depozycie. Wypożyczalnia zablokuje na Waszej karcie kredytowej określoną kwotę (w moim przypadku miało to być 850 €, a w praktyce zablokowali tylko 650 €). Ważny jest również limit kilometrów. Wynosi on 250 km dziennie i zazwyczaj obowiązuje przy wypożyczeniu do 3 dni. Jeśli wypożyczamy na dłużej, limit jest znoszony. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujecie podróż nad Morze Martwe, do Masady czy Jerozolimy. Sprawdźcie szczegóły w zasadach wypożyczania, przed rezerwacją.

Druga sprawa. Paliwo. Płacąc kartą płatniczą musimy liczyć się z tym, że przez tankowaniem na niektórych stacjach zostanie zablokowana pewna kwota (zazwyczaj 400 NIS), która po kilku dniach od zakupu zostanie odblokowana). Warto o tym pamiętać, szczególnie, jeśli będziecie korzystać z kart przedpłaconych a nie kredytowych, np. Rovolut. Koszt paliwa na trasie Eilat- Timna Park- Eilat i Eilat- Red Canion- Eilat to ok. 70 zł.

Internet w Eilacie

Eilat ma całkiem nieźle rozwiniętą sieć, miejskiego Wi-Fi. Jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Nie działa co prawda jakoś nadzwyczajnie szybko, ale daje szansę na sprawdzenie niezbędnych informacji. Każdy hostel i hotel ma oczywiście swoje własne Wifi. To w hostelu AHLA działało bardzo dobrze i relatywnie szybko. Aby nie musieć korzystać z drogich, izraelskich kart sim z pakietem internetu, polecam zainstalowanie i pobranie jeszcze w Polsce mapy Izraela w aplikacji Maps Me. Dzięki niej będziecie mogli nie tylko korzystać z map offline, ale również wyznaczać w tym trybie trasy, zarówno piesze jak i samochodowe. Polecam. Więcej na temat przydatnych informacji znajdziesz w artykule Aplikacje w podróży.

baner instagram blog podróżniczy

Snurkowanie i nurkowanie w Eilacie

Jednym z głównych powodów, dla których Eilat przyciąga mnóstwo turystów, są rafy koralowe. Jeśli mam być szczery, to te w Egipcie bardziej przypadły mi do gustu. Mimo to, macie okazję do bezpłatnego podziwiania setek, a może i tysięcy przepięknych gatunków ryb i innych zwierząt morskich. Ich kolory i kształty są, przy odrobinie szczęścia na ich spotkanie, powalające. Niektórym wystarczająco dużą frajdę przyniesie już samo snurkowanie, czyli podziwianie tego co pod wodą z maską i rurką + ewentualnie płetwami. W każdym przypadku warto zadbać o specjalne buty do wody. Nie kosztują dużo, można je kupić jeszcze w Polsce,  np. w Decathlonie. Nie raz pewnie się  jeszcze przydadzą na wyjazdach. Szkoda Wam miejsca w bagażu, lub po prostu nie macie sprzętu do snurkowania? Każde centrum nurkowe, w którym będziecie nocować bez problemu Wam go wypożyczy. Cena różni się w zależności od centrum, ale można przyjąć, że będzie to ok. 20-25 NIS/komplet/dzień.

Uwaga! Plaże, przy których znajdują się rafy koralowe, mają wyznaczone zejścia do wody. To taki naturalny korytarz, umożliwiający bezpieczne dotarcie w pobliże raf. Pamiętajcie proszę, że sama rafa jest twarda i ma ostre krawędzie. Nie podpływajcie więc zbyt blisko. Można się pokaleczyć, jeśli nie będziemy ostrożni. Uważajcie również na jeżowce.

Decydując się na głębsze zejście pod wodę, czyli nurkowanie, musimy się liczyć oczywiście z większym wydatkiem. Cena nurkowania, w zależności od centrum nurkowego, czasu i miejsca, wahają się od 200- 500 NIS.

Plaże w Eilat

Uwagi ogólne – do plaż zlokalizowanych w południowej części od miasta, dojedziemy autobusem nr. 15. Wracamy autobusem nr. 16. Ewentualnie taksówka, w zależności od miejsca startu ok. 30-40 NIS. Możemy też dojść pieszo, ale te najodleglejsze miejsca przy granicy z Egiptem to ok. godzina drogi. Warto pamiętać, że w miesiącach zimowych słońce zachodzi tu ok. 15:30- 16:30. Po tej godzinie robi się już ciemno. Parkujemy na poboczach lub parkingach. Większość parkingów jest bezpłatna, ale są też wyjątki, dlatego warto się upewnić przed wjazdem, jak to wygląda w danym miejscu. W Izraelu jest wiele doskonałych miejsc dla spragnionych błogiego lenistwa. Jednym z takich miejsc jest też opisywane przeze mnie na blogu Morze Martwe. Choć z pewnością te najbardziej popularne są właśnie w Eilacie i Tel Awivie.

Eilat to niewielki kurort, w którym na piechotę można dotrzeć praktycznie wszędzie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w okolicach plaży północnej. Macie ochotę na plażowanie, snurkowanie lub nurkowanie? Trafiliście idealnie. Ale po kolei.

Dekel beach eilat izrael najlepsze plaże w eilacie co zobaczyć w eilacie 2

W Eilat mamy do dyspozycji całkiem spory odcinek plaż. W zależności od tego czy szukamy spokoju czy raczej towarzystwa i bliskości restauracji, mamy spory wybór. Do najbardziej znanych należą:

Coral Beach – (nie mylić z Eilat Coral Beach Nature Reserve- patrz poniżej), dojazd autobusem nr. 15 z centrum. Powrót nr. 16. Wchodziliśmy wejściem Aqua Sport. Wybrzeże to kamienie i żwirek. Można wypożyczyć leżak i parasol. Cena 12 NIS. Są przebieralnie, toalety, prysznice. Jest też bar (najtańsze piwo 24 szekle) z darmowym WiFi. Do morza wchodzi się z brzegu. Jak zwykle przydadzą się buty do pływania, wchodzi się po kamieniach. Sporo szkółek nurkowych. Jeśli ktoś jest zainteresowany nurkowaniem to na miejscu można się umówić. Ciekawe skały obrośnięte koralowcami ok. 12 metrów od brzegu. Sporo pięknych, kolorowych ryb.

Eilat Coral Beach Nature Reserve – wejście płatne 35 NIS. Rafa jest dość bogata, szczególnie jej część od drugiego pomostu (licząc od strony miasta) w stronę Egiptu. Najmniej ludzi w tej części, a najciekawsze rafy, szczególnie na wysokości mniej więcej 4 bojki.

Jeśli chcemy porównania z innymi plażami, to zarówno Princess Beach (ostatni przystanek przed przejściem granicznym Taba) i Migdalor Beach czy Lighthouse Beach (jeden przystanek za obserwatorium), wcale nie są gorsze pod kątem samego snurkowania od Coral Beach Nature Reserve, a są darmowe. Same plaże są trochę brzydsze.

Plaże eilat ratownicy Co zobaczyć

Princess Beach – mała plaża naprzeciwko opuszczonego hotelu Princess (przystanek autobusu nr 15 o tej samej nazwie, w drodze powrotnej autobus nr. 16), tuż przy granicy z Egiptem, ok. 7 km od centrum Eilatu. Można się więc dostać pieszo (dłuższy spacer), autobusem lub stopem. Znajduje się tu sklep, który wynajmuje i sprzedaje sprzęt do nurkowania oraz leżaki, a także jedzenie. Plaża jest kamienista, dosyć wąska, nieco bardziej dzika niż Coral Beach. Sama plaża nie jest jakoś nadzwyczajnie urokliwa, ale rafa jedna z lepszych (nie ma co jednak porównywać z egipskimi). Darmowa. Do dyspozycji 2 pomosty + wejście z brzegu.

Dolphin Reef – to coś więcej niż plaża. Jak wskazuje sama nazwa możemy zobaczyć tu delfiny. Widać niezwykle bliska więź między nimi a ich opiekunami. Pływanie z delfinami jest dodatkowo płatne. Delfiny (3 samice i 1 samiec) mają dostęp do otwartego morza. Na terenie znajduje się bar i restauracja. Dla dorosłych osobna platforma wypoczynkowa z możliwością obserwacji całej zatoki. Bilet wstępu ważny jest 2 dni. Cena to 70 NIS.

Mosh Beach, Dekel Beach – dwie bezpłatne, sąsiadujące ze sobą plaże. Na Dekel mamy do dyspozycji przyjemną, piaszczystą plażę, możliwość korzystania z zadaszonej części, wypożyczenie fotela (12 NIS) lub krzesełek (6 NIS) do opalania. Piwo w średniej cenie, smaczne, choć „izraelskie” ceny jedzenia w restauracji przy plaży. Zaledwie 10 minut spacerkiem od AHLA Diving Center.

eilat i okolice plaża

Migdalor Beach – jedna z najlepszych plaż. W sezonie trochę zatłoczona. Żwirkowo-kamienista. Wejście do wody kamieniste – tylko z brzegu. Sporo pięknych ryb. Woda czysta, przejrzysta. Ryby pływają tuż obok nas. Rafa cudna. Koniecznie przyjedzcie tu z maską i rurką. Na plaży dużo leżaków oraz krzeseł do wypożyczenia. Do dyspozycji mamy toalety oraz prysznic. Drogie piwo (28 NIS). Plaża bezpłatna.

Rimonim Beach – przyjemna, bezpłatna, miejska plaża na północy, tuż przy deptaku Derech Pa’amei HaShalom, paszczysto- kamienista, przyjemna czyściutka woda, często lądujące nisko samoloty są tu dodatkową atrakcją. O 16:00 ze znajdujących się tu 2 wież ratowników usłyszymy komunikat o zamknięciu plaży. Nie jest ona fizycznie zamykana, mamy do niej nadal dostęp, ale nikt się już po tej godzinie nie kąpie.

eilat i okolice plaża

Plaża Eilat

Ta plaża i jej okolice są równie piękne nocą.

Gdzie robić zakupy i gdzie jeść w Eilacie?

Na mapie zaznaczyłem 2 duże, relatywnie tanie sklepy spożywcze. Różnica w cenach, w porównaniu z innymi sklepami jest odczuwalna. Jeśli chodzi o jedzenie na mieście, najbardziej polecam Wam doskonałego falafla i kebeb dla fanów mięsa w jednym miejscu. Znajduje się niedaleko dworca autobusowego. Jest również zaznaczony na mapie. Jeśli najdzie Was ochota na coś słodkiego i doskonałą, tania kawę, warto odwiedzić sieć kawiarni COFIX.

Falafel i kebab Eilat gdzie jeść w Eilacie

Co zwiedzić w okolicy Eilatu?

Timna Park

Absolutny hit, w połączeniu z Red Canionem! Nie możecie pominąć tych miejsc. Przestrzeń, połączona z niezwykłą różnorodnością tego terenu jest powalająca. Przypominam, cały czas znajdujemy się na pustynnych terenach Negevu, dlatego warto zaopatrzyć się w wodę. Podobne wrażenie zrobił jeszcze na mnie chyba tylko Park Durmitor w Czarnogórze, ale wygląda na to że mam nowego faworyta 🙂 Na terenie parku znajdziemy też miejsca, w których możemy ją uzupełnić. Nie ma ich jednak zbyt wiele. Najlepiej od razu po wypożyczeniu samochodu kierować się nadal na północ, przejeżdżamy tuż obok nowego portu lotniczego Ramon. Ale uwaga, nie zjeżdżamy od razu w lewo, widząc znak na Timna Park, tylko jedziemy kawałek dalej. Zobaczycie duże makiety ze starożytnymi postaciami. Tu odbijamy w lewo.

Timna Park Wjazd Eilat co zobaczy w eilacie

Timna park pustynia Negev Eilat Izrael

Po ok. 3 kilometrach dojedziecie do budynku siedziby parku. Nie wystraszcie się znajdujących przy wjeździe i wyjeździe kolczatek. Działają tylko w jedną stronę, więc bez obaw wjeżdżajcie 🙂 Kupujemy bilety za 49 NIS lub 39 NIS studenci (w internecie możecie znaleźć info o tym, że są ważne przez 2 dni, to nieprawda!). Warto również obejrzeć krótki, 15 minutowy film w cenie biletu, prezentujący historię tego miejsca. Muszę przyznać, że całkiem profesjonalnie przygotowany materiał. Uwaga – zwiedzanie Timna Park ma sens praktycznie tylko samochodem lub ewentualnie rowerem – tereny są duże i dojazd do poszczególnych atrakcji dosyć daleki. Jeśli zdecydujecie się na wypożyczenie rowerów, macie do dyspozycji 2 rodzaje, klasyczny – 60 NIS (wypożyczenie na pół dnia) i elektryczny – 85 NIS za 4 godziny.

Timna Park eilat okolice panorama pustynia negev izrael

Czas zwiedzania zarówno rowerem jak i samochodem to bardzo relatywna sprawa. Teren jest ogromny i tylko od nas samych będzie zależało ile czasu zachcemy przeznaczyć na jego eksplorację. Sami zobaczcie ile ciekawych miejsc można tu zobaczyć.

źródło: parktimna.co.il

Jeszcze w kasie, pracownik pokaże Wam na mapie jaką trasę najlepiej obrać i gdzie parkować. Nam zwiedzanie zajęło ok. 4-5 godzin. Przez większość czasu miałem wrażenie, jakbym znajdował się w Arizonie lub na innej planecie. Do najciekawszych miejsc w parku warto zaliczyć Spiral Hill – Spiralę.

spiral hill spirala timna park eilat okolice izrael pustynia negev

Nieco więcej obiecywaliśmy sobie po Rydwanach (choć i tu warto podjechać- na ścianach widnieją tu prehistoryczne rysunki naskalne pochodzących z drugiego tysiąclecia przed naszą erą, a wykonanych prawdopodobnie przez pracowników kopalni.), Łuki (mój faworyt, duży i mniejszy- warto zobaczyć oba.

Timna park eilat łuki negav pustynia

łuki timna park negev eilat izrael co zobaczyć

Timna Park pustynia Negev zwiedzanie Eilat i okolice

Często ten mniejszy jest pomijany, zapewne z powodu słabszego oznaczenia trasy, a znajdują się niedaleko od siebie. Sporo tu ułatwień w dostępie- drabinki, łańcuchy, barierki, podesty. To wszystko pomoże Wam bezpiecznie przejść tę trasę. Nie jest ona długa, a bez problemu pokonywały ją również w trakcie naszej wycieczki dzieci ze swoimi rodzicami. Na tym terenie możemy zobaczyć zakratowane otwory starych szybów górniczych, bez możliwości wejścia do nich.

panorAMA TIMNA PARK NEGEV ŁUKI

Na uwagę zasługuje też na pewno Grzybek.

Grzybek timna park eilat okolice negec izrael co zobaczyć

Monumentalne Kolumny Salomona ze świątynią Hator przytłaczają swoim ogromem. Tutaj dotarliśmy tuż przed zachodem słońca, które pięknie podkreślało uroki tego miejsca. Zachęcam Was do przejścia nie tylko po zewnętrznej trasie, ale również koniecznie przejdźcie tą prowadzącą po skałach w górę.

Kolumny Salomona Timna Park Eilat Pustynia Negev Izrael co zobaczyć

Panorama Timna park Negev eilat

Na drodze do oazy z jeziorkiem, możemy podziwiać Głowę Lwa, Sfinksa i Grala.

Nad jeziorkiem, po okazaniu biletu, można dostać za darmo małą buteleczkę z kolorowym, warstwowo układanym piaskiem 🙂 Rozmiar idealny do zabrania na pamiątkę. Przed zalepieniem otworu butelki gliną, sugeruję ugnieść i dosypać maksymalnie dużo piasku, w przeciwnym wypadku piasek sam się ugniecie od wstrząsów i z Waszych wzorów nie zostanie nic.

Red Canion

Nadal zastanawiacie się co warto zobaczyć w okolicach Eilatu ? Red Canion na pewno Was nie rozczaruje. Samochodem jedziemy drogą nr. 12, tą samą, która prowadzi w stronę lotniska Ovda. Po ok. 20 kilometrach, zobaczymy znak kierujący nas do kanionu.

Red Canion Eilat Izrael

Polecam zaparkowanie na drugim parkingu od głównej drogi. Ten blisko głównej drogi jest dosyć daleko od tego znajdującego się bliżej początku głównej trasy pieszej. Warto więc podjechać dalej. Na parkingu znajdziemy mapkę terenu i tras. Wejście jest bezpłatne.

Red Canion Eilat Izrael czerwony kanion

Proponuję przejść część szlaku zielonego. To trasa prowadząca dołem kanionu. Potem można się wrócić do miejsca w którym łączy się on ze szlakiem czarnym, tworzącym niewielką pętlę i prowadzącym górna częścią kanionu. Kontynuujemy dalej zielonym aż do miejsca, gdzie odbija na długi czarny szlak, potem jeszcze przechodzimy na szlak czerwony, którym wracamy na parking.

Mapa Red Caniony Eilat Izrael

Red Canion Eilat Izrael szlak

Trasa jest na prawdę genialna. Miejsce obłędnie piękne. Jestem zaskoczony, że wstęp nadal jest bezpłatny. Trasa jest stosunkowo prosta. Dzieci tez nie będą miały żadnych problemów z jej pokonaniem. Oczywiście warto mieć ze sobą zapas wody. Przejście tego szlaku na spokojnie zajęło nam ok. 2-3 godzin.

Red canion czerowy kanion eilat okolice

Czerwony Kanion Red Canion Okolice Eilatu Izrael co zobaczyć w izraelu

Spodziewałem się tłumów ludzi, ale po drodze spotkaliśmy ich tylko kilku. Wybierając się tu w szczycie sezonu pomyślcie o tym, aby pojawić się tu stosunkowo wcześnie, jeszcze przed innymi turystami. Pozwoli Wam to nacieszyć się tym miejscem i zrobić bez spiny fajne zdjęcia. A miejsce jest bardzo fotogeniczne 🙂

Czerwony Kanion Red Canion Okolice Eilatu Izrael co zobaczyć

Red canion Eilat czerowny kanion co zobaczyć

Nie spotkaliśmy po drodze żadnych zwierząt.

Wracając z Red Canionu w stronę Eilatu, koniecznie zatrzymajcie się na parkingu przy górze, na której zobaczycie sporo anten (patrz mapa). My wspięliśmy się na samą górę, z której rozpościera się piękna panorama na całą okolicę, zarówno Egipt jak i Izrael.

Panorama eilatu izrael pustynia negev góry

Muzyczne Fontanny w Eilacie

Kiedy już wrócimy ponownie do miasta, a po podziwianiu podwodnych raf będziecie chcieli ciekawie spędzić jeszcze czas, polecam pokaz Muzycznych Fontann. Pokaz trwa ok 20 minut i towarzyszy mu muzyka. Nie jest to coś nadzwyczajnego, jednak można obejrzeć w wolnej chwili podczas pobytu. Wstęp bezpłatny.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek, środa, niedziela – zamknięte
 • wtorek, czwartek, piątek, sobota – 19:30 oraz 20:30

Warto usiąść na podświetlonych stopniach – z nich jest lepszy widok.

Muzyczne Fontanny Eilat noca Izrael Co zobaczyć

Tuż obok Muzycznych Fontann znajduje się Muzeum Historii Eilatu. Okazuje się że miasto ma faktycznie ciekawa historię. Sama ekspozycja jest już nieco wiekowa i przydałaby się jej gruntowna renowacja. Wstęp to zaledwie 10 NIS, sami więc oceńcie, czy warto przeznaczyć na nią pieniądze.

Zapraszam Cię również do zapisania się do Newslettera. Gwarantuję tylko wartościowe treści, żadnego spamu.


 

0 0 votes
Article Rating
Zapisz
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najwyżej Oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
4 lat temu

Bardzo fajny artykuł .
Dziękuję 🙂

Jot
Jot
4 lat temu

Najlepszy wpis o Eilacie i okolicach jaki widziałam. Czytam na 2 dni przed wylotem, więc mega!

Monika
Monika
4 lat temu

Super wpis, wszystko dokładnie opisane, właściwie nie potrzeba nic więcej żeby zaplanować pobyt, ew. aktualizacja odnośnie lotniska i więcej miejsc z gastronomia. Dużo osób chce spróbować miejscowej kuchni i nie jeść przez kilka dni w jednym kebabie

Mikołaj
4 lat temu
Reply to  Monika

Dziękuję Monika za pozytywną opinię. Informacje praktyczne dotyczące lotniska, szczególnie sposobów i kosztów transportu z/na niego właśnie zaktualizowałem 🙂

Ewelina
Ewelina
4 lat temu

Konkretny, ciekawy wpis, pomocny przy wyjeździe do Ejlatu.

Patrycja
Patrycja
4 lat temu

Świetny materiał. Informacje przydadzą mi się za miesiąc. Dzięki!