budapeszt co zwiedzić blog podróżniczy

Budapeszt to miasto, w którym można od razu się zakochać. Moja ostatnia podróż miała miejsce w lipcu 2020r, całkiem niedługo po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu między krajami Unii Europejskiej.

W pierwszych dwóch miesiącach po odstąpieniu od niektórych restrykcji, podróżowałem po Polsce, głównie po Lubelszczyźnie, w ramach akcji #PodróżujDoTutaj. Musze przyznać, że dzięki temu zyskałem nową perspektywę na temat możliwości swobodnego przemieszczania się bez ograniczeń. Jak dobrze że n pierwszy wyjazd zagraniczny wybrałem właśnie Budapeszt. To zaledwie godzina lotu samolotem z Warszawy, a przeniesiemy się do miasta z niezwykłe przyjaznym dla turystów klimatem.

Budapeszt co zwiedzić i zobaczyc w weekend

Termin 1-6.07.2020r

Koszty podróży i pobytu:

 • Lot Warszawa- Budapeszt- Warszawa 135 zł (bagaż podręczny) Wizzair
 • Nocleg apartament Airbnb w centrum – Game of Budapest  80 zł/dobę x2 noce (Airbnb)
 • Nocleg apartament Airbnb w centrum – Luxury apartment in the heart of the city 139 zł/dobę x3  noce (Airbnb)
 • Bilety na komunikację miejską – ok. 70 zł

Suma kosztów (bez wyżywienia) ok. 650 zł

Możecie też wyszukać najbardziej odpowiadający Wam nocleg przez Booking.com

nocleg w rydze gdzie nocować ryga łotwa

Booking.com

Jak dojechać z lotniska do centrum Budapesztu?

Lot z Warszawy do Budapesztu trwa tylko godzinę. Idealny czas na krótką drzemkę i już jesteśmy na miejscu.  Port lotniczy Budapeszt im. Ferenca Liszta znajduje się ok. 20 km od centrum Budapesztu. Musimy więc rozważyć kilka opcji transportu z lotniska do miasta.

Linia lotniskowego autobusu 100E

 • To opcja typu: wygodnie i szybko, ale drożej.
 • Czas przejazdu: ok. 30 minut

W związku ze zmniejszonym z powodu Covid-19 ruchem pasażerskim, tymczasowo zawieszono kursowanie popularnej i wygodnej linii autobusowej 100E. Trzeba się jednak mieć na baczności, ponieważ automaty biletowe nadal sprzedają ten typ biletu. Proponuję więc, abyście najpierw się upewnili czy linia zaczęła ponownie funkcjonować i dopiero wtedy kupcie bilet, jeśli zdecydujecie się z niej korzystać. Gdy autobus 100E kursował, jego trasa kończyła się w centrum Budapesztu, przy Deák Ferenc tér. Po drodze autobus zatrzymywał się również na przystanku Kálvin tér.

W autobusach linii 100E nie obowiązywała też inna taryfa. Specjalny bilet na 100E kosztuje 900 HUF (około 13 zł). Bilet zakupimy w automacie, w okienku BKK lub u kierowcy. Seniorzy po 65. roku życia oraz dzieci do 6 lat podróżują za darmo.

budapeszt zwiedzanie parlament zabytki urlop wyjazd podróż

Linia 200E + metro

 • To opcja: najtaniej, ale dłużej i trochę mnie komfortowo.
 • Czas przejazdu: ok. 1 godzinę.

W autobusach linii 200E obowiązują zwykłe bilety miejskie nieprzesiadkowe (musielibyśmy skasować jeden w autobusie a drugi w metrze czyli 350 HUF x2 – około 10 zł), bilety przesiadkowe (530 HUF – około 7,50 zł) oraz bilety czasowe (np. 24-godzinne).

W tym przypadku wsiadamy do autobusu miejskiego nr 200E, który dojeżdża do stacji linii metra M3, gdzie przesiadamy się do wspomnianego metra. Musimy podejść tylko ok 100 m do stacji. Skąd dojedziemy już do centrum miasta i głównej stacji metra-  Deák Ferenc tér w kilkanaście minut. (Uwaga! Obecnie trwają prace na kilku stacjach metra, dlatego do odwołania autobus linii 200E dojeżdża do wspomnianej stacji metra Nagyvárad tér, a nie do Kőbánya-Kispest, jak było przed rozpoczęciem prac.

Taksówka z lotniska do centrum Budapesztu

 • Opcja szybka komfortowa i… droga
 • Czas przejazdu ok 30 minut.

Koszt taksówki z lotniska do centrum lub odwrotna trasa będzie nas kosztowała średnio ok. 100 zł (ok. 7000 HUF). Opłata za tzw. trzaśnięcie drzwiami wynosi 450 HUF, a ok. 300 HUF zapłacimy za każdy kilometr jazdy taksówką.

Wysiadamy w centrum przy Deák Ferenc tér (obecnie dwie sąsiadujące z tą stacją przystanki metra są wyłączone z użytkowania ze względu na trwający remont) lub na innej nieremontowanej stacji. Stąd mam dosłownie 5 minut do naszego apartamentu. Kiedy do niego już docieram, okazuje się, że jego standard jest o wiele wyższy niż się spodziewaliśmy, więc jestem miło zaskoczony. Lokalizacja jest idealna. Wszędzie stąd blisko. W czasie pobytu w Budapeszcie korzystałem z dwóch różnych apartamentów.

most wolności w budapeszcie zwiedzanie weekend urlop wyjazd podroż blog podrożniczy

Komunikacja miejska w Budapeszcie – ceny biletów

 • Bilet jednorazowy 350 Ft – zakup w automacie do sprzedaży biletów (jednak zakupiony w autobusie u kierowcy czy w punkcie sprzedaży to już 450 Ft) – ważny do 80 minut od skasowania (za dnia) lub 120 minut (w nocy). Przesiadki są możliwe wyłącznie pomiędzy stacjami linii metra. Przesiadki na tym bilecie pomiędzy innym innym niż metro środkiem transportu wymagają skasowania kolejnego biletu tego typu. Bilet ważny na autobusy, tramwaje, trolejbusy oraz metro.
 • Bilet jednorazowy przesiadkowy 530 Ft – ważny przez 100 minut (w trakcie dnia) lub 120 minut (w nocy).
 • Bloczek 10 szt biletów 3000 Ft
 • Bilety 24 -godzinne 1650 Ft
 • Bilet dzienny grupowy do 5 osób 3300 Ft
 • Bilety 72 godzinne 4150 Ft
 • Bilety 7 dniowe 4950 Ft

 

W Budapeszcie system komunikacji miejskiej jest podpięty do Google Maps, dzięki czemu najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z planowania trasy właśnie w tej aplikacji. Zaoszczędzicie sporo czasu i nerwów na poszukiwania połączeń na własną rękę.

Budapeszt Co zwiedzić most zobaczyc weekend

Bardzo blisko stąd do najlepiej skomunikowanego miejsca w mieście. Niestety okazuje się na miejscu, że zapomniałem z domu zabrać karty multiwalutowej Revolut, dlatego najpierw kombinuję w telefonie, aby podpiąć ją wirtualnie do Google Pay i płacić nią zbliżeniowo. Udało się. Teraz jestem już spokojny 🙂

Co warto zwiedzić w Budapeszcie?

To pytanie daje bardzo szerokie pole do popisu, ponieważ Budapeszt jest wręcz przepełniony atrakcjami turystycznymi. Poniższa kolejność nie wskazuje na ich ważność. Wybierajcie spośród tych wszystkich miejsc takie, które będą odpowiadały waszemu gustowi, a jednocześnie będą realne do zwiedzenia w czasie którym realnie dysponujecie.

Jednym z najbardziej oczywistych miejsc, które kojarzy chyba każdy w Budapeszcie jest oczywiście imponujący budynek Parlamentu. Obecnie on sam jak i jego okolica najbliższa okolica jest pięknie odrestaurowana i zadbana. Plan na którym się znajduje otaczają inne piękne budynki, co czyni ten obszar wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie. Warto wiedzieć że główna droga, która w trakcie tygodnia pełna jest pędzących brzegiem Pesztu samochodów, w weekend wyłączana jest z ruchu kołowego, co znacznie poprawia komfort zwiedzania. Wyłącznie z ruchu obowiązuje nie tylko tutaj, ale również aż do Mostu Wolności.

budynek parlamentu budapeszt urlop zwiedzanie weekend zabytki blog podróżniczy

Jeśli przyjedziecie tu zimą, w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na pewno zrobi na was wrażenie szczególnie okolica stacji metra Vörösmarty tér. Mnóstwo tu różnego rodzaju straganów ze wszelkiego rodzaju jedzeniem i piciem na ciepło i zimno.

Budapeszt jarmark świąteczny co zwiedzić i zobaczyc w weekend nocą

Temperatury prawdziwie zimowe to dodatkowy powód, żeby popróbować grzanego wina. Jego cena zależy od pojemności kubka. Średnio kosztuje ok. 750 Ft za średni kubek. W komplecie z Budapest card dostałem w zestawie jeszcze 2 świąteczne kubki a wraz z nimi kupon na bezpłatnego grzańca. Miła dodatkowa niespodzianka.

Zapachy, jak się pewnie domyślacie są obłędne. Sławny na Węgrzech langosz jest tu serwowany we wszelkich możliwych kombinacjach. Zarówno tradycyjnie ze śmietaną/ sosem czosnkowym i żółtym serem. Placek wykonany jest z mąki, drożdży i ugotowanych, utłuczonych ziemniaków. Smażony jest na głębokim tłuszczu. W zależności od stoiska kupimy go średnio za jakieś 1000 Ft. Jest to dosyć tłusta przekąska, ale jednego można spróbować, aby wyrobić sobie własne zdanie.

langosz budapeszt jarmark świateczny bożonarodzeniowy co zobaczyć co zwiedzić w budapeszcie

Mnóstwo tu wszelkiego rodzaju dań mięsnych. W zasadzie to nie widziałem tu chyba tylko sushi 😉

Jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie to nie tylko jeden plac. Wiele ulic jest w tym czasie zajętych przez niezliczone ilości tymczasowych budek, nie tylko z jedzeniem, ale i wszystkim tym, czego można się spodziewać w takim miejscu. Nie spodziewajcie się jednak niskich cen, szczególnie jeśli mówimy o wykonanym starannie rękodziele. Wszystko to, cała ta atmosfera, smaczne jedzenie, oświetlenie powoduje, że jest tu bardzo miło.

budapeszt jarmark świateczny bożonarodzeniowy co zobaczyć co zwiedzić w budapeszcie

Pora zobaczyć inne ciekawe miejsca. Budapeszt, pomimo tego, że nie jest małym miastem daje możliwość dotarcia do wielu miejsc pieszo. Trochę przy tym sobie pochodzimy, ale trzeba zrzucić od razu te langoszowe kalorie 😉 Wszystkie najważniejsze zabytki zlokalizowane nad Dunajem są fantastycznie podświetlone. Przykładem niech będzie Zamek w Budzie i znajdujący się na jego terenie Muzeum Historii Budapesztu.

budapeszt nocą most co zwiedzic i zobaczyc w budapeszcie 2

Możemy tam dotrzeć pieszo, wcześniej przekraczając niezwykle okazały Most łańcuchowy. Kiedy najdziemy się już po drugiej stronie, mamy możliwość wjechania na górę, w pobliże zamku kolejką szynową Clark Adam ter (dla posiadaczy Budapest Card bezpłatną) lub wejść na piechotę.

Wejście zajmie nam ok. 15 minut. Widok, szczególnie po zachodzie słońca absolutne godny polecenia. Znajdziecie tu co najmniej kilka punktów widokowych.

budapeszt nocą most co zwiedzic i zobaczyc w budapeszcie

Następnego dnia postanowiliśmy zobaczyć Wielką Halę Targową (Nagy Vásárcsarnok) znajdującą się po prawej stronie Dunaju (ulica Vámház krt. 1-3). Przypomnijmy, że jest to strona Pesztu. Jak sama nazwa wskazuje, jest największym targowiskiem w mieście.

Budapeszt targ co zwiedzić i zobaczyc w budapeszcie weekend

Najłatwiej dojechać tu metrem z centrum- np. niebieska linia do Kálvin tér, i przesiąść się w zieloną, wysiadając na Fővám tér. Przygotujcie się na ogromna ilość wszelkiego rodzaju towarów. Hala ma 3 poziomy. Na -1 market Aldi (chciałoby się powiedzieć- kopia Lidla). Na poziomie 0 znajdują się głównie stragany z żywnością. Mnóstwo tu warzyw i owoców, metrami ciągną się girlandy suszonej papryki.

Budapeszt Wielka Hala Targowa Vásárcsarnok co zwiedzić co zobaczyć w budapeszcie weekend

Sprzedawcy, szczególnie w weekend dwoją się i troją, żeby obsłużyć każdego Klienta. Na poziomie 1 znajdziemy głównie punkty gastronomiczne, restauracje i mniejsze bary – to tutaj wypiliśmy najtańsze grzane wino w mieście za 540 Ft za 300ml. W niczym nie ustępowało temu, które piliśmy na jarmarku.

Budapeszt Wielka Hala Targowa Vásárcsarnok co zwiedzić co zobaczyć w budapeszcie weekend papryka suszona

Z punktami gastronomicznymi graniczą tu punkty sprzedające różnego typu pamiątki. Wybór tak duży, że aż głowa boli. Na oglądanie całej hali warto przeznaczyć ok 2-3 godzin. Ja kupiłem tu smaczne pasty paprykowe sprzedawane w tubkach oraz likier marcepanowy. Dziewczyny zaopatrzyły się tez w przepyszne salami i lokalny alkohol.

Kilkaset metrów od hali znajduje się kolejny piękny zielony most. Most Wolności. Piękny za dnia, w nocy urzeka jeszcze bardziej!

Budapeszt most nocą zwiedzanie co zobaczyc w weekend

Po drugiej stronie tego mostu znajduje się chyba najbardziej znane w Budapeszcie kąpielisko termalne Gellert’a. Miejsce to jest absolutna perłą architektury secesyjnej. Budapeszt znany jest z tego, że pod jego powierzchnią znajdują się gorące źródła, wykorzystywane do celów leczniczych w łaźniach i basenach.

Istniejące tu od XV w SPA nie należy obecnie do najtańszych – wstęp kosztuje poza weekendem 5600 HUF, a w trakcie weekendu i świąt 5800 HUF (z kartą Budapest Card 20 % taniej), mimo to polecam to miejsce każdemu, szczególnie w okresie, kiedy otwarty jest cały kompleks, również z częściami na zewnątrz.

Gellert-Bath-Palace-Budapest

Cały budynek jest piękny. W środku znajduje się aż 13 różnej wielkości basenów. Na zewnątrz za to czeka na nas 2 baseny, w tym jeden ze sztuczna falą. Oczywiście w zimie część zewnętrzna nie jest dostępna dla turystów, za to latem, kiedy miałem tez przyjemność tam być- jak najbardziej.  Co jeszcze znajdziemy na terenie Gellert’a? Inhalatorium, oddziały lecznicze, centrum balneoterapii , sauny, gabinety masażu relaksacyjnego, solarium, salon piękności, bufet, taras dla naturystów.

gellert hotel i spa budapeszt zwiedzanie relaks

Chociaż baseny zewnętrzne były zamknięte, (Hotel Gellert, który z tym centrum SPA tworzy jeden obiekt) zorganizował świetny koncert kolęd w wykonaniu śpiewaków operowych. Wnętrze tego budynku jest idealne pod względem akustycznym, więc bardzo miło spędziliśmy tu trochę czasu.

Obok hotelu, na zboczu wzgórza, znajduje się ciekawy kościół wykuty w skale. Nazywa się z resztą Kościołem w Skale (Sziklatemplom). Sporo tu Polskich akcentów. Widok na Most Wolności w tego miejsca tez jest przyjemny.

puktu-widokowe-panorama-wzgórze-gellerta-zwiedzanei-blog-podrózniczy-plan-zwiedzania-co-zobaczyć

Wracamy na druga stronę Dunaju. Nie chcemy powtarzać tej samej podziemnej trasy powrotu, dlatego wsiadamy w popularny tramwaj nr.2 (jeździ on na trasie z okolic Parlamentu aż w okolice fajnie podświetlonego w nocy Ludwig Múzeum Budapest). 

Jedziemy pod sam parlament, gdzie znajduje się bardzo przyjemna kawiarnia Szamos przy Kossuth Lajos tér. Jest pysznie i aromatycznie. Na 1 pietrze kawiarni znajduje się Muzeum Czekolady.

Sam z resztą budynek parlamentu jest ogromny. Jak większość zabytków, najbardziej podoba mi się po zmroku.

Budapeszt parlament co zobaczyć w budapeszcie budapeszt na weekend

budapeszt nocą zwiedzanie co zobaczyć parlament

Okrążamy parlament w Budapeszcie i wracamy w stronę centrum brzegiem rzeki. Kilkaset metrów od parlamentu natraficie tu na niespotykaną prace artystyczną Buty na brzegu Dunaju, będące Pomnikiem Pamięci Ofiar Holokaustu. Kompozycja składa się z żelaznych odlewów 60 prawdziwych par butów z lat 40. XX wieku, przytwierdzonych do nabrzeża.

budapeszt buty nabrzeże promenada pomnik holokaust węgry

Pomnik jest bezpośrednio związany z historią holocaustu na Węgrzech – trwał tu wówczas reżim strzałokrzyżowców, którzy dokonywali masowych mordów na społeczności żydowskiej w ostatnich latach II wojny. Faszystowscy fanatycy najczęściej dokonywali egzekucji nad brzegiem rzeki – zebranym Żydom kazali zdjąć buty i stanąć w rzędzie, a ciała rozstrzelanych wpadały do Dunaju i odpływały z nurtem rzeki.

Wracamy do centrum, skąd, nadal pieszo kierujemy się w stronę jednej z moich ulubionych restauracji w Budapeszcie, to Macska.

Macska Budapeszt

Informacje w internecie wskazują na 16:00 jako godzinę otwarcia, jednak na miejscu już okazuje się, że otwierają o 18:00. Jako, że bardzo chcemy tu zjeść, mimo tego, że jesteśmy już bardzo głodni, czekamy w pobliskiej kawiarni, popijając tylko kawę. O 18:00 jesteśmy już na miejscu. Tym razem okazuje się, że w soboty nie serwują jedzenia. Kiedy jednak będziecie w Budapeszcie i przyjdzie Wam ochota na pyszne, tanie jedzenie wegetariańskie, koniecznie tu zajrzyjcie. Oprócz świetnej kuchni, sam lokal powinien Wam się spodobać. Szczególnie jedzenie na antresoli, bujając się w powieszanym hamaku, ma swój niepowtarzalny urok.

Chciałem bardzo pokazać dziewczynom popularny klub, restaurację- miejsce po prostu kultowe Szimlę. Oto Szimpla 🙂 Jeśli tu jeszcze nie byliście, koniecznie zajrzyjcie.

szimpla kert budapeszt co warto zobaczyć weekend

Spod Opery, żółtą linią metra (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) dojeżdżam do stacji Hősök tere. W lecie, park Városliget jest zieloną oazą, idealną na odpoczynek i ucieczkę przed palącym słońcem. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Budapeszcie, jak już zauważyliśmy wcześniej są baseny termalne, np. Széchenyi Gyógyfürdő, położone właśnie w tym parku. Turysta decydujący się na kąpiel w ciepłej wodzie będzie miał okazję podziwiać piękne sklepione pomieszczenia z XIX wieku, wykorzystywane jako baseny.

Széchenyi Fürdő spa łaźnie budapeszt

Przez długi czas był to jeden z największych kompleksów basenowych w Europie, ale nawet dzisiaj zadziwia imponującymi rozmiarami oraz rozmachem architektury. Woda w basenach ma około 76 stopni, więc z kąpieliska położonego na zewnątrz można korzystać nawet zimą.

Széchenyi Fürdő spa

Széchenyi Fürdő baseny spa termalne budapeszt

W lecie, na terenie parku znajduje się sztuczny zbiornik i ogromna fontanna. W zimie jednak woda ze stawu jest spuszczana, a w okolicach zamku Vajdahunyad tworzone jest lodowisko. Szczególnie w weekend tłumnie przychodzą tu całe rodziny z dziećmi i mnóstwo młodzieży. Ci, którzy zdecydują się na wstęp i wypożyczenie łyżew zapłacą bagatela 3500 FT. Aktualny cennik znajdziesz TUTAJ.

Városligeti Műjégpálya és Csónakázótó

Lodowisko Budapeszt co zwiedzic i zobaczyc w Budapeszce w weekend

Chcąc wrócić pieszo najsłynniejszą chyba ulica Budapesztu Andrássy út, z pewnością od strony parku trafimy na Plac Bohaterów (Hősök tere). Korzystając ponownie z żółtej linii metra jadącej w stronę centrum zaledwie 3 stacje dalej, przy Vörösmarty utca, znajduje się Muzeum Terroru, Terror Háza. Nie sposób ominąć tego budynku, ponieważ bezpośrednio przy nim znajduje się dużą rzeźba a na sam dach budynku okala ogromny metalowy napis TERROR. Muzeum to stanowi jednocześnie pomnik ofiar totalitaryzmu na Węgrzech. Cennik wstępu znajdziecie TUTAJ.

terror haza budapeszt muzeumterror haza budapeszt muzeum

Nieco dalej znajduje się jedna z najbardziej klimatycznych kawiarni w Budapeszcie ze zjawiskowo dobrymi deserami i kawą oczywiście Café Párisi – Lotz Hall. Zlokalizowana nad księgarnią, z przepięknymi wnętrzami, przyciąga amatorów takich pyszności, jak chociażby mrożone sorbety. Miałem okazję tu ich próbować w lecie i bardzo Wam je polecam. Szczególnie ananasowy, podawany w ananasie właśnie i cytrynowy. Ten smak…

Budapeszt co zwiedzić

Lotz Terem, Budapeszt

Jest już pora popołudniowa, więc warto coś zjeść. Budapeszt ma w tym temacie wiele do zaoferowania. W centrum znajdziemy bardzo przyjemna knajpkę – Kisharang Étkezde. Musicie liczyć się z tym, że zazwyczaj mają komplet. Z resztą restauracje nie jest duża. Ceny rozsądne- drugie danie (wszystkie dostępne w wersji standard lub pomniejszonej) oscylują w okolicach 1700 HUF. Dla porównania zwykły langosz na jarmarku to co najmniej 1000 FT. Nie odnalazłem ich strony po angielsku, ale możecie zerknąć przynajmniej na to jak prezentują się ich potrawy TUTAJ.

Blisko stąd do Placu Wolności przy którym znajdziemy m.in rzeźba Ronalda Regana.

Pora dostać się w okolice Kościoła Macieja (Mátyás Templom) znajdującej się po stronie Budy. Najłatwiej dojechać tam autobusem nr. 16 z centrum, z okolic parku Erszebet Teri Park (klub Akvarium). Kursuje regularnie co 10 minut.

Budapeszt co zwiedzić i zobaczyc w weekend

Tuż przy Baszcie Rybnej, w części podziemnej murów odgradzających okolicę, znajduję się wspomniany przeze mnie wcześniej kino 3D prezentujące historię Węgier w 15 minut. Nie jestem fanem tego typu atrakcji, ale ta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

baszta rybacka w budapeszcie co zwiedzić co zobaczyć urlop podróż najciekawsze

Ten obszar został niedawno odrestaurowany, dzięki czemu prezentuje się znakomicie. Jest to jedno z wielu miejsc w Budapeszcie, gdzie widać efekty ogromnych inwestycji jakich dokonano na najważniejszych zabytkach w stolicy Węgier. Proces renowacji w jeszcze wielu innych miejscach trwa, ale widząc efekty takie jak choćby na Wzgórzu Zamkowym, można być pewnym, że w innych miejscach będzie równie pięknie.

budynek parlamentu w budapeszcie ze wzgórza zamkowego panorama

Budapeszt jest mieszkanką rożnych obrazów, od zapierających dech w piersiach budynków, takich jak parlament po przygnębiający widok dużej liczby bezdomnych. Obserwowanie ich jak w zimnie siedzą w okolicach centrum miasta naprawdę przygnębia.

Jednak stolica Budapesztu ma w sobie bardzo dużo pozytywnych stron. Zabytki, parki, tramwaje, targi, lokalne jedzenie, pozytywne nastawienie lokalsów. Wszystko to przekonuje mnie do tego, aby jeszcze nie raz tu przyjechać. Do tego również i Was zachęcam 🙂

Zapraszam Cię również do zapisania się do Newslettera. Gwarantuję tylko wartościowe treści, żadnego spamu.


5 9 votes
Article Rating
Zapisz
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

33 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najwyżej Oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula z prostoofinansach

Miasto jest rewelacyjne. Byłam w Budapeszcie całe 4 dni, wiosną z wyprawą fotograficzną, więc patrzyłam nieco inaczej. Do dzisiaj pamiętam 5 godzin spędzone na Moście Łańcuchowym… bo ciągle zmieniało się światło.
Twoja relacja niesamowita, z ogromną ilością nie tylko praktycznych informacji ale i zdjęć. Też uwielbiam Budapeszt nocą, jest bardzo dobrze oświetlony i daje jeszcze więcej wrażeń.
Miasto i mieszkańcy bardzo przyjaźni, ceny przyzwoite, warto na pewno je odwiedzić.

Mikołaj | Życie w podróży

Ostatnio nauczyłem się dostrzegać różne odcienie odwiedzanych miast. To pozwala utrzymać wewnętrzna ciekawośc świata. W Budapeszcie na przykład uderza ilośc osób bezdomnych i brak kompleksowego rozwiązania tego problemu. Mimo to Budapeszt jest mega ciekawy. Pochwal się zatem tymi zdjciami. Ciekawy jestem ich, bo most jest ciekawym obiektem 🙂

Indianadriana
6 lat temu

Kocham Budapeszt, piękne miasto! Z chęcią tam pojadę kolejny raz;)

M.Malena
6 lat temu

Budapeszt również fajnie zwiedza się na rowerze 🙂 Ale to w cieplejszym czasie 🙂 Bardzo przydatny post 🙂 jak będę się tam znowu wybierała zajrzę do Was. Interaktywna mapka kapitalna. 🙂

Mikołaj | Życie w podróży
Reply to  M.Malena

Chętnie przeczytałbym relacje własnie z takiej rowerowej podróży po Budapeszcie 🙂

Agnieszka Urbaniak
Agnieszka Urbaniak
6 lat temu

Budapeszt jest niesamowitym miastem i ceny są bardzo niskie. Po ostatniej wizycie wróciłam z pełną walizką win :-).

Zołza z kitką
6 lat temu

Zarówno Budapeszt, jak i całe Węgry są na mojej podróżniczej liście! 🙂 Kiedyś na pewno je odwiedzę 🙂

Gadulec
6 lat temu

Pięknie tam jest w okresie przedświątecznym! I te klimatyczne knajpy i jedzenie <3 Byłam w Budapeszcie na kilka dni tylko raz dość dawno temu. Chyba czas tam wrócić 🙂

Nie Zawsze Poprawne Zapiski De

Z przyjemnością bym się wybrała na taki jarmark. Byłam na kilku we Francji i Anglii, ale to chyba ni to samo.

Pamar Travel
Pamar Travel
6 lat temu

O kurcze! To całe szczęście, że zdecydowaliście się na Budapeszt. To co się stało w Berlinie, okrucieństwo! Relacja z Budapesztu piękna, obszerna, zdjęcia zachwycają. I zazdroszczę troszkę znalezienia tej dziewczynki. Ja nie zdążyłam jej odnaleźć, za krótko byliśmy

Justyna Szmuc
Justyna Szmuc
6 lat temu

Świetny artykuł! Napewno skorzystam bo zamierzam się wybrać tam w wakacje 🙂

Crazyecogirl
6 lat temu

Świetny przewodnik. Dziękuję. Przyda się za rok:D Pierwsze zdania wpisu jakbym czytała o sobie. Również co roku jeździmy ze znajomymi na targi bożonarodzeniowe. Stało się to już tradycją. W Budapeszcie jeszcze nie byliśmy. W tym roku na naszej liście był Berlin, Amsterdam i Wiedeń. Na szczęście pojechaliśmy do Wiednia. Pozdrawiam i następnych targów życzę również udanych 🙂

Anastazja K.
Anastazja K.
6 lat temu

Świetny przewodnik! Ja byłam w Budapeszcie dwukrotnie: zimą i latem. Miastem jestem oczarowana, więc chętnie pojechałabym jeszcze raz, bo jest piękne a ludzie super otwarci gościnni!

Okiem Alexa
Okiem Alexa
6 lat temu

Świetne zdjęcia. Budapeszt to fantastyczne miasto w którym nie da się nudzić. Niesamowita atmosfera, piękna architektura, wspaniali ludzie. To miasto, które ma coś w sobie….

mygorgeouslife_com
6 lat temu

Uwielbiam Budapeszt! Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się tam wybrać:)

Asia | amelushka
6 lat temu

Ja w Budapeszcie byłam dwa razy i bardzo spodobało mi się to miasto. Piękne zdjęcia 🙂

Klaudyna Maciąg
6 lat temu

Bardzo fajny pomysł z tą kartą 72-godzinną. W każdym większym mieście turystycznym przydałoby się coś takiego – dobre rozwiązanie dla turystów, dobre i dla samego miasta. Widzę, że koszty ogólnie nie wychodzą bardzo drogo, a zobaczyć można całkiem sporo. Chociaż w moim przypadku byłby to wypad rodzinny, więc już trochę więcej zabawy i wydatków. Natomiast muszę przyznać, że bardzo podobają mi się wpisy tego typu – dużo przydatnych porad, pięknych i kuszących zdjęć, gotowych rozwiązań z których warto skorzystać. Najprościej by było skorzystać z usług biura podróży, ale właśnie tacy ludzie jak Ty udowadniają, że wystarczy odrobinę pomyśleć i przysiąść… Czytaj więcej »

Mikołaj | Życie w podróży

Bardzo to miłe wszystko Klaudyna co napisałaś. Rosnę, rosnę 🙂

Agnieszka S.
Agnieszka S.
6 lat temu

Jestem zachwycona postem!!!

Kinga
6 lat temu

W Budapeszcie byłam raz i z pewnością tam wrócę 🙂

Joanna/places2visit.pl

Byłam tam kiedyś przez kilka godzin 🙂 i na pewno jeszcze wrócę zobaczyć nie tylko parlament ale także inne miejsca 🙂

Sara Diana
Sara Diana
6 lat temu

Uwielbiam Budapeszt! Jarmark Bożonarodzeniowy w stolicy Węgrzech jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Poza tym dobrze wspominam to miasto nocą, spacer na Górę Gellerta nocą to chyba najbardziej romantyczne co mi się w życiu przydarzyło 😀

Travel and Smile
Travel and Smile
6 lat temu

Byłam w Budapeszcie dawno dawno temu. Fakt to jest miasto w którym można się zakochać bez odwołania. Co prawda nie byłam na jarmarku. Widzę, że warto się wybrać tam ponownie 🙂

LiLi Ess
6 lat temu

Mamy w planie Budapeszt latem. Uwielbiam takie miasta z klimatem.

lisia312
lisia312
5 lat temu

chciałam sprostować, woda w basenach kąpieliska Szechenyi, nie ma oczywiście 76 stopni, bo woda termalna jest schładzana do temp. 32, 36 stopni :)sch

IdziemyDalej.pl
5 lat temu

Bardzo przydatny i praktyczny wpis. Budapeszt 😉

chaos w podróży
5 lat temu

Potwierdzam- w Budapeszcie zakochałam się od pierwszego spojrzenia, mimo, że było deszczowo i zimno! A kiedy pojechaliśmy drugi raz, w maju, to już w ogóle straciłam głowę 😉 Fajne knajpki- lody w ananasie na pewno warte spróbowania.

Jola
Jola
3 lat temu

Wybieramy się za 3 dni do Budapesztu. Już nie możemy się doczekać. Skorzystamy z podpowiedzi.

omnomnom
omnomnom
3 lat temu

Czy informacje zostały zaktualizowane o lipiec czy nadal aktualizacja jest w toku?
Mam pytanie jeszcze o budapesztańską kartę turystyczną – gdzie można ją nabyć, czy jest opłacalna (jedziemy na tydzień, dwie dorosłe osoby, dziecko 12 lat) i do czego przede wszystkim uprawnia?

Mikołaj
3 lat temu
Reply to  omnomnom

Hej, po pełnej aktualizacji informacja o niej zostanie usunięta z wpisu. Dane dotyczące komunikacji są jak najbardziej aktualne. Zasady używania i zakres korzyści z karty Budapest Card bardzo czytelnie są wymienione na oficjalnej stronie tego produktu. Jego opłacalność łatwo wyliczyć dodając sumy biletów wstępu do miejsc które planujecie odwiedzić versus cena karty 😊

Irmina
2 lat temu

Byłam w Budapeszcie kilka lat temu i widzę, że jest równie piękny jak kiedyś:) Z chęcią pewnego dnia tam wrócę, by ponownie odkryć jego uroki.

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Budapeszt zaliczony. Potwierdzam linia 100E działa 🙂 Linia metra M3 nadal częściowo w remoncie.

Last edited 1 rok temu by Mateusz
Angelina
Angelina
1 rok temu

Właśnie planuję wypad do Budapesztu, pozdrawiam i dziękuję Ci za tą relację 😊