EuropaToskaniaWłochy

Toskania

Włochy Toskania – Piza, Lucca, Florencja 15-18.05.2010 r

Osób uczestniczących w wyjeździe: 3

Koszty:

Bus Lublin-Kraków-Lublin 70 zł/os
Bilet Lotniczy Kraków – Piza 20 zł/os
Piza – Kraków 20 zł/os
(wyłącznie bagaż podręczny do 10 kg)
Pociąg Piza -Lucca- Florencja- Lucca – Piza – ok 65 zł/os
Autobus w Pizie z/na lotnisko ok 10 zł/os.
Pociąg z Kraków Główny- Kraków Balice- Kraków Główny ok. 30 zł/os

Linia lotnicza: RyanAir
Termin: 15-18.05.2010 r
Nocleg: Piza, Torre Pendente, Viale delle Cascine 86
Bardzo blisko do Krzywej Wieży (Campo Dei Miracoli) – ok 800 m
Cena noclegu: 130 zł/2 noce/os

Suma kosztów (bez wyżywienia) ok. 350 zł/os

 

Zawsze możesz zaoszczędzić, sprawdzając aktualne, najniższe ceny lotu, noclegu czy wynajmu samochodu w dowolnym miejscu, do którego się wybierasz poprzez poniższe linki:

   

 

Zazwyczaj wybieram przeloty z Warszawy ze względu na odległość od Lublina, ale jeśli cena przelotu jest atrakcyjna lub kierunek jest niedostępny ze stolicy, trzeba pojechać dalej I tak z Krakowa 15.05.2010 r polecieliśmy wieczorem do Pizy. Na miejscu mieliśmy trochę problemu ze zlokalizowaniem miejsca noclegu ale w końcu się udało. Nocleg w dużej przyczepie mieszkalnej dysponującej werandą z aneksem kuchennym. Ciekawe rozwiązanie szczególnie w lecie. połowa maja okazała się nieco chłodna w nocy, ale daliśmy radę Każda przyczepa jest wyposażona w rodzaj farelki do ogrzewania pomieszczenia.
Kolejne dni poświęciliśmy na zwiedzanie samej Pizy, w której oczywiście najważniejszym punktem jest Campo dei Miracoli, duży plac, na którym znajdują się katedra, baptysterium i symbol Pizy, krzywa wieża.

Bardzo atrakcyjna turystycznie okazała się również oddalona o jakieś 30 minut jazdy pociągiem miejscowości Lucca. Przepiękne, rodzinne miasto kompozytora Giacomo Pucciniego. Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. Koniecznie trzeba tu zobaczyć katedrę, kościół San Michele in Foro, bazylikę San Frediano, klimatyczny Piazza dell’Anfiteatro pełen m.in. sprzedawców antyków i robiące duże wrażenie starożytne fortyfikacje bastionowe.
Wyruszyliśmy na zwiedzanie Florencji do której również dotarliśmy pociągiem. Jest to jeden z tańszych i bardzo wygodnych oraz szybkich środków transportu we Włoszech. Ta niezwykła stolica Toskanii jest prawdziwa perła w koronie. Na każdym kroku zabytki i architektura zmuszająca do korzystania z aparatu fotograficznego non stop.
Gdyby już wtedy Dan Brown napisał Inferno na pewno spędziłbym tam więcej czasu na trasę zgodna z opisanymi tam zabytkami.

To prawie 400 tysięczne miasto u stóp Apeninów to między innymi polecane przeze mnie serdecznie do zobaczenia:

1) Duomo di Santa Maria del Fiore
2) Baptysterium Jana Chrzciciela ze słynnymi, błyszczącymi w słońcu Drzwaiami Raju,
3) Piazza della Signoria z Palazzo Vecchio i posągiem Dawida autorstwa Michała Anioła. Na placu znajdują się także inne rzeźby oraz fontanny, między innymi Herkules oraz Fontanna Neptuna,
4) Galeria Uffizi
5) Most Złotników – Ponte Vecchio ( bardzo klimatyczne miejsce znane m.in. z filmu “Pachnidło”
6)Palazzo Pitti z ogrodami
7) Museo dell’Opera del Duomo

Wykorzystałem 2 zdjęcia ze strony:
www.dovealucca.it

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie wartościowy? Będę wdzięczny za komentarze poniżej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz propozycje/sugestie dotyczące tej relacji, chętnie je poznam. Dzięki Tobie wartość kolejnych artykułów może być jeszcze lepsza.

Chcesz być na bieżąco z kolejnymi relacjami z wyjazdów i poradami? Zapraszam na profil Życie w podróży na Facebook’u.

Zapraszam Cię również do zapisania się do Newslettera. Gwarantuję tylko wartościowe treści, żadnego spamu.