Sycylia Trapani

Sycylia Trapani 19-23.02.2013 r

Osób uczestniczących w wyjeździe: 2
Koszty:

Bilet Lotniczy Warsaw Modlin- Bruksela (Charleroi) 15,30 zł/os
Bruksela (Charleroi) – Trapani 25,50 zł/ os
Trapani- Bruksela- warszawa – ok 50 zł/os
(wyłącznie bagaż podręczny do 10 kg)
Linia lotnicza: RyanAir
Termin: 19-23.02.2013 r
Nocleg: Apartament Torre Pali 
Cena noclegu: 220 zł (55€)/4 dni/os
Dodatkowe koszty:

Bilet komunikacji miejskiej do Erice, ok 10 zł
pociąg do Mazara del Vallo i Marsala ok 35 zł

 

Zawsze możesz zaoszczędzić, sprawdzając aktualne, najniższe ceny lotu, noclegu czy wynajmu samochodu w dowolnym miejscu, do którego się wybierasz poprzez poniższe linki:

   

Co warto zobaczyć ?

Stare Miasto, nieopodal samego Trapani, Erice ( jeden z najpiękniejszych zakątków Sycylii, zbudowane na niespotykanym planie trójkąta równoramiennego. Charakteryzują je kręte, wybrukowane ulice, surowe, kamienne budowle, vanelle – przejścia tak ciasne, że może się przez nie przedostać tylko jedna osoba, wewnętrzne dziedzińce, tarasy oraz niezliczona ilość zabytkowych kościołów. Wrażenie jakie wywołują krajobrazy rozciągające się na dole można porównać z inną słynną sycylijską panoramą – widokiem z teatru antycznego w Taorminie na Morze Jońskie i Etnę. Erice nie pełni funkcji kurortu, jest miejscem refleksyjnym, oazą spokoju, ciszy i odosobnienia, można się tu oderwać od rzeczywistości i zanurzyć w przeszłości, kontemplacji. Erice słynie nie tylko z cudownych zabytków i szerokich panoram, ale także z ,,centrum nauki dla pokoju” – prestiżowego ośrodka naukowego ,,Ettore Majorana”, które gości corocznie międzynarodowe seminaria fizyki atomowej oraz przedstawicieli wielu uczelni o różnych specjalizacjach dotyczących problemów współczesnego świata. Wyróżnia się także w sztuce kulinarnej – wśród dań króluje tu cuscus z rybą (typowa regionalna potrawa, która przywędrowała tu drogą morską z Tunezji.

W samym Trapani ciekawe sa jeszce: dzielnica portowa, Torre di Ligny, via Vittorio Emanuele, via Garibaldi, Lungomare Dante Alighieri. Kto lubi można odwiedzić Museo Pepoli z niezwykłą kolekcją wyrobów z korala.

Suma kosztów (bez wyżywienia) ok 350 zł

This slideshow requires JavaScript.

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie wartościowy? Będę wdzięczny za komentarze poniżej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz propozycje/sugestie dotyczące tej relacji, chętnie je poznam. Dzięki Tobie wartość kolejnych artykułów może być jeszcze lepsza.

Chcesz być na bieżąco z kolejnymi relacjami z wyjazdów i poradami? Zapraszam na profil Życie w podróży na Facebook’u.

Zapraszam Cię również do zapisania się do Newslettera. Gwarantuję tylko wartościowe treści, żadnego spamu.

 


  • Z Trapani warto też pojechać do San Vito lo Capo, nawet jeśli nie lubimy plażować, to widok na zatokę jest piękny 🙂