Lifestyle

Liebster Blog Award 

 

Liebster Blog Award ! Jak ja uwielbiam takie miłe niespodzianki. Nie będę pewnie zbyt oryginalny, jeśli powiem, że mam na swojej liście ulubionych blogów te z kategorii podróżniczych, które wyjątkowo mnie inspirują.

Jak się okazuje, również blog prowadzony przeze mnie został wyróżniony przez Joannę z bloga Cosmic Flower. Ci, którzy śledzą nowe artykuły, pamiętają zapewne, że Asia zgodziła się podzielić ciekawymi refleksami dotyczącymi jej stylu życia i podróżowania w ramach nowej serii Inspirujące wywiady. Zapraszam w wolnej chwili do przeczytania go TUTAJ.

 

Nominacja do Libster Blog Award jest swego rodzaju wyrazem uznania ze strony innego blogera. Choć może przypomina nieco swego rodzaju łańcuszek, ma za zadanie pokazanie naszym czytelnikom jakie jeszcze wartościowe materiały mogą znaleźć w sieci. Z założenia projekt ten ma wspierać blogerów o niższych zasięgach. Ja jednak nie chciałbym ograniczać się tym założeniem i pozwolę sobie nominować te osoby, które prowadzą blogi chętnie przeze mnie czytane. Te, które są kopalnią ciekawych, nieoczywistych artykułów. Te, które zawsze gwarantują pokazanie poszukiwanych przeze mnie treści w sposób zachęcający do działania.

Bo dla mnie blog podróżniczy powinien być właśnie takim dodatkowym motorem do tego, aby wciąż odcumowywać swój statek i odbijać od brzegu, kierując się w nieznane, często poza strefę komfortu.

 

W ramach Libster Award chciałbym bardzo zadać nominowanym przeze mnie 11 blogerom 3 pytania.

To od Was drodzy będzie zależało, czy zechcecie poświęcić chwile na odpowiedzi. Mnie szczerze interesują one, dlatego mam nadzieję, że podzielicie się ze mną i swoimi czytelnikami przemyśleniami.

Odpowiedzieć możecie w odpowiadający Wam sposób, na przykład poprzez stworzenie artykułu, w którym podzielicie się nimi z innymi, w formie komentarza lub po prostu nie podejmując wcale tego zaproszenia. Decyzja należy do Was.

Wcześniej chciałbym jednak odpowiedzieć na pytanie, które zadała mi w ramach Libster’a Joanna:

 

Od czego nigdy nie należy robić sobie wakacji?

Wakacje kojarzą mi się z błogim lenistwem, jednak moja odpowiedź będzie związana z działaniem. Nigdy nie chciałbym robić sobie wakacji od rozwoju osobistego. To popularny temat, ale mimo 35 lat na karku mam takie odczucie, że jeszcze nie znam siebie na tyle dobrze, na ile bym chciał. Poruszam się często pośród narzuconych odgórnie schematów i swojej własnej, zautomatyzowanej podświadomości. Aby to zmienić, nie robię sobie wakacji od medytacji. Chciałbym wprowadzić w swoje życie kolejne kroki w celu prowadzenia bardziej minimalistycznego życia. I każdego dnia doceniać to co mam, nie tylko w kategoriach materialnych, a raczej tych związanych z relacjami i doświadczeniami.

 

A teraz moi drodzy kolej na pytania do Was. Bardzo liczę na Wasze szczere odpowiedzi. Co jak co, ale to właśnie one, oprócz naszych artykułów na blogu, pozwalają naszym czytelnikom lepiej Was poznać.

 

Oto one:

  • “Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach” – jakie jest Twoje największe marzenie podróżnicze ?
  • Jedno miejsce na ziemi, w którym mógłbyś zamieszkać na stałe.
  • Twój największy cel związany z blogowaniem.

 

Nominowane blogi:

Kołem się toczy – Karol Werner to solidna firma. Pełnoetatowy bloger. Szczerze mówiąc wątpię, czy ktoś jeszcze nie słyszał o blogu Karola. No ale może znajdzie się tu jakaś zbłąkana dusza, która nie słyszała 🙂 Jak już się za coś bierze, to na całego. Jeśli nie widzieliście jeszcze jego filmików z Katalonii czy naszych Karkonoszy, to koniecznie nadrabiajcie.

Gdzie wyjechać – kto kiedykolwiek planował samodzielną podróż, na pewno korzystał z pomocnych materiałów zamieszczanych przez sympatycznych Nowaków. Motyle latają bez przerwy. Mają przy tym niezwykły dar przelewania na bloga swoich myśli. Mega praktyczny blog, który musi znaleźć się koniecznie w ulubionych stronach podróżniczych. Wyróżnienia bloga roku zobowiązują.

Travel and keep fit – Ola Jaskółowska dała mi niezwykłego kopa energetycznego w trakcie naszej rozmowy w podcaście o jej 12 refleksjach po 12 latach podróżowania. Odwiedziła 5 kontynentów i ponad 60 krajów, ale dopiero po wysłuchaniu rozmowy przekonacie się, że Ola to nie tylko osoba mająca spory dorobek podróżniczy. To przede wszystkim niezwykła osobowość. Takich ludzi każdy chciałby mieć w swoim najbliższym otoczeniu.

Erient – Robert Rient, w mojej ocenie to przede wszystkim niezwykle dobry człowiek. Dziennikarz, pisarz, czasami podróżnik i reporter. Ale jak już podróżnik, to pełną parą. Już wkrótce posłuchacie naszej rozmowy o jego podroży dookoła świata. Coraz częściej podróżuje również w głąb siebie. Sprawdźcie na blogu Roberta.

No to fru – Magda, prowadząca bloga, to co prawda z zawodu marketingowiec ale już z  zamiłowania włóczykij. Pięknie opowiedziała o sobie w jednej z rozmów w ramach Inspirujących Wywiadów.

Hitchhaning – Hania z mężem w nieustającej podróży niskobudżetowej dookoła świata. Genialny styl pisania. Uwaga! Bardzo wciąga!

Duże podróże – Ola potrafi w wyjątkowy sposób połączyć niezwykle ciekawy sposób pisania z przepięknymi zdjęciami. Sami sprawdźcie.

Na wylocie – para pozytywnie zakręconych podróżników – po każdym ich wpisie na blogu nie będziecie już w stanie usiedzieć na miejscu

Podrożniczki za dyche – niech nie zwiedzie Was minimalistyczny wygląd bloga. Dziewczyny dbają o wartościowe treści. Magda i Natalia pewnego dnia zdecydowały się porzucić swoje dotychczasowe życie i wyjechać w nieznane. Na swój cel obrały Azję Południowo-Wschodnią.

Pozornie zależna – encyklopedia podróżnicza w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Około 300 artykułów podróżniczych. Każdy znajdzie coś dla siebie. W ciągłym biegu. Agnieszka Ptaszyńska jeśli przez miesiąc nigdzie nie wyjeżdża, to ciężko choruje. Nie do końca wie czy ucieka, czy goni 🙂

Takie tam z tripa – Zdzich Rabenda – człowiek legenda – takiej dawki pozytywnej energii powinno wystarczyć na co najmniej kilku ludzi. Koniecznie posłuchajcie naszej rozmowy w podcaście o podróżach Zdzicha. Obecnie przebywa… w Meksyku. Nosi go, nosi 🙂 Poza tym już wkrótce zostanie Człowiekiem Roku w Tychach. Absolutnie zasłużenie.

 

Mam nadzieję, że jako czytelnicy blogów zainspirujecie się polecanymi przeze mnie powyższymi rekomendacjami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie wartościowy? Będę wdzięczny za komentarze poniżej. 

Zapraszam Cię również do zapisania się do Newslettera. Gwarantuję tylko wartościowe treści, żadnego spamu.

 


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Ilość komentarzy
0 Komentarzy z odpowiedzią
0 Obserowani
 
Komentarze , na które reagowano najczęściej
Wzbudzające największe emocje
2 Comment authors
nawylocieAgnieszka/zależna w podróży Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Zapisz  
Najnowszy Najstarszy Najwyżej Oceniany
Powiadom o
Agnieszka/zależna w podróży
Gość
Agnieszka/zależna w podróży

Cześć Mikołaj! Dzięki za wyróżnienie. Sama brałam udział w liebsterze już kilka lat temu, więc dzisiaj wrzucę moje odpowiedzi tutaj:

„Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach” – jakie jest Twoje największe marzenie podróżnicze ? – zwiedzić dokładnie Stany, podróżując przez nie przez kilka miesięcy – może pół roku?
Jedno miejsce na ziemi, w którym mógłbyś zamieszkać na stałe. – Seattle (z tych odwiedzonych, które znam)
Twój największy cel związany z blogowaniem. – doprowadzić blog do takiego poziomu, by z niego żyć pasywnie i skupić się na pisaniu książki 🙂

nawylocie
Gość
nawylocie

Duże wyróżnienie, serdecznie dziękujemy za uznanie. Twój blog trafia do naszej podróżniczej czytelni 🙂