Bez kategorii

Czym jest podcast
 
Przygotowuję ten krótki artykuł pod koniec 2016r. Wierzę, że z czasem nie będzie już potrzeby wyjaśniania komukolwiek czym jest podcast 🙂 Takie marzenie. Czas pokarze. Na ten moment większość moich znajomych, których zapytałem o to, czy wiedzą czym jest podcast, przyznała, że nie wie, lub ma mgliste o nim pojęcie.

Podcast (lub podkast, podcasting, podkasting) to rodzaj audycji internetowej, zazwyczaj publikowanej regularnie. To sposób na “konsumowanie” treści przez słuchanie. Jest formą przekazu audio (czasem wideo), które można odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie, głównie przy pomocy czytników podcastów (patrz poniżej) lub bezpośrednio przez odtwarzacz umieszczony na stronie internetowej publikującej podcast. Podcasting w Polsce powstał w roku 2004r, ma już więc długą tradycję.

Uważam jednak, że nadal jest niedoceniany. Może to wynikać między innymi z dużej jego popularności na platformie Apple’a ITunes’ie. Procent użytkowników produktów Apple w Polsce do Androida jest dość niski.

A to właśnie ITunes jest najbardziej popularnym czytnikiem podcastów.

 

Czym jest podcast

 

Podcast Addict to najpopularniejsza aplikacja na platformę Android, umożliwiająca bezpłatne odsłuchiwanie podcastów.

Przykłady podcastów i ich twórców możecie poznać m.in. TUTAJ. Zachęcam Was jednak do tego, abyście sami poszukali treści i twórców, którzy Was zainteresują. Ile tematów do rozmów czy rozważań tyle tematów podcastów.

Dla większości współczesnych influencer’ów ważny jest kontakt z ich odbiorcą i dostosowywanie materiałów do ich potrzeb i oczekiwań. Aby otrzymywać wartościowe informacje zwrotne, ITunes zastosował opcję zamieszczania komentarzy i oceny podcastów. Każdy podcaster będzie z pewnością wdzięczny za taki feedback, bo jest on jednym z dowodów, że mamy zaangażowanych słuchaczy. Chcąc pozostawić swój komentarz na temat danego kanału, warto skorzystać z poniższej krótkiej instrukcji:

Wystawianie recenzji podcastu w iTunes

Poniżej znajdziecie informacje na temat tego, jak słuchać podcastów na określonych urządzeniach lub w przykładowych miejscach:

Podcasty na Androidzie

Podcasty na iOS

Podcasty na Windows Phone

Jak słuchać podcastów w samochodzie ?

Jak słuchać podcastów na rowerze ?

 

Zapraszam również do posłuchania mojego podcastu Życie w podróży:

 

Wszystkie odcinki podcastu

Subskrypcja na Androida

Subskrypcja przez kanał RSS

Kanał na iTunes’ie 

 

A jakie są Wasze ulubione podcasty, których słuchacie?

 

 

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Ilość komentarzy
3 Komentarzy z odpowiedzią
0 Obserowani
 
Komentarze , na które reagowano najczęściej
Wzbudzające największe emocje
6 Comment authors
Karol ZielinskiZaniczkaAgata - mama DonkaEwa SobaniaMikołaj | Życie w podróży Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Zapisz  
Najnowszy Najstarszy Najwyżej Oceniany
Powiadom o
Paweł Płocharski
Gość

O grach dla mnie królują dwa: Rozgrywka i Forumogadka. Dla codziennych newsów o grach – Codziennik Rozgrywki. O filmach jest After The Credits, ale niestety mają dłuższą przerwę. O kulturze Japonii – AsianJam. Sam mogę polecić też swój motoryzacyjny – DoDechy (lub bez motoryzacyjny i humorystyczny DoDechy by Night).
Z zagranicznych szczerze polecam podcasty komediowe bez których nie wyobrażam sobie podróży i pracy: Harmontown, Comedy Button i Night Attack 🙂

Mikołaj | Życie w podróży
Gość

Dzieki Paweł za info. “Growe” podcasty są widze bardzo popularne. Koniecznie posłucham jednak Twojego podcastu, a 3 ostatnie komediowe na pewno też potestuję 🙂

Paweł Płocharski
Gość

Bo przy graniu też się bardzo fajnie słucha podcastów 🙂 Jest wiele gier, które miały “nudny” grind, a podcasty fajnie to uzupełniają. Ja przez podcasty od wielu lat zrezygnowałem całkowicie z radia. Słucham ich od czasów gdy kilkanaście lat temu przez przypadek trafiłem na podcast, który prowadził Ricky Gervais 😀 Teraz nie wyobrażam sobie długiej trasy samochodem bez podcastów 🙂

Mikołaj | Życie w podróży
Gość

Mam nadzieję, że coraz więcej osób doceni wartość i czasami nawet zwykły fun z podcastów. Przecież to jest tak proste, że aż genialne.

Ewa Sobania
Gość

Uwielbiam słuchać podcastów jadąc samochodem 🙂

Agata - mama Donka
Gość

dla mnie to zielona magia niestety

Zaniczka
Gość

Słuchałam i kompletnie mnie nie jarają podcasty – na mojej skali zainteresowania – 1

Karol Zielinski
Gość

Jeśli nie masz nic przeciwko, to zareklamuję swój 😉
W iTunes wpisujesz po prostu Karol Zielinski, klikasz Subskrybuj i już 🙂