CzarnogóraEuropa

Czarnogóra

Czarnogóra 31.08-10.09.2014r

Czarnogóra Ulcinj

 

Liczba osób: 2

Koszty: 599 zł (wyjazd zorganizowany z biurem Fun Club) a w tym:
– przejazd na trasie Warszawa- Ulcinj- Warszawa
– nocleg w apartamencie Mola 9 nocy/pokój 2 os.
Przejazd Lublin- Warszawa- Lublin -60 zł
Ubezpieczenie 50 zł
Opłaty klimatyczne 65 zł

 

lub

 

 

Suma kosztów: 715 zł/os

Jeden z niewielu w ostatnim czasie wyjazdów w biurem podroży. Jeśli ktoś jest odważny aby jechać ok 30 godzin autokarem, to jest to fajna opcja. Grupa wiekowa na tym kierunku to 50+ , co świadczy o wysokości naszych emerytur 😉
Nie zmienia to faktu, że wyjazd bardzo udany.

Samo Ulcinj to miejscowość w południowej Czarnogórze, blisko granicy z Albanią, z resztą 65 % jej mieszkańców to Albańczycy. Jest tu starówka, wysunięta w głąb morza, licząca ponad dwa tysiące lat, starsza nawet od tej w Dubrowniku !
 

Czarnogóra Ulcinj
Widok z naszego tarasu
Pljeskavica - klasyczny obiad w Czarnogórze
Pljeskavica – klasyczny obiad w Czarnogórze

Skaliste plaże w Ulcinj
Skaliste plaże w Ulcinj

Ulcinj Czarnogóra Plaże

Ulcinj Czarnogóra Skaliste Plaże
Skaliste plaże w Ulcinj

Ulcinj Czarnogóra Plaże
 

Co charakterystycznego ?
– fajnie położona, sporo tu wzniesień,
– fantastyczne, skaliste plaże,np. Velika plaža (Wielka plaża) – piaszczysta, długość 13 km to najdłuższa plaża po tej stronie Adriatyku !
 

Velika plaža (Wielka plaża)
Velika plaža to raj dla kiteserferów

 

 

Czarnogóra Velika plaža (Wielka plaża)


 

Mala plaža (Mała plaża) – piaszczysta, długość 700m (plaża miejska w najbardziej atrakcyjnej części miasta, w pobliżu starówki),
 

 

Ada – piaszczysta plaża, długości 3 km, część przeznaczona dla naturystów (w pobliżu osiedle naturystyczne) i Valdanos – położona wśród gajów oliwnych. W samym Ulcinj jest również jedna niewielka cześć plaży skalistej przeznaczona wyłącznie dla naturystów. Zarówna ta w Ulcinj jak i Ada są pilnowane przez ratowników, którzy sprawnie przeganiają zwykłych gapiów.
 

Ada plaża naturystów Czarnogóra
 

W mieście ogólnie dość drogo, a mieszkańcy niekoniecznie pozytywnie nastawieni do turystów 🙁 Sami rezydenci twierdzą, że Czarnogórzanie należą do najbardziej leniwych ludzi w Europie. I chyba tak jest 😉

Co zobaczyć w szeroko rozumianej okolicy?
My korzystaliśmy z wycieczek fakultatywnych, bo choć nie tanie (najtańsza 35 euro, większość 40 euro) – warto było.

Rejs po Zatoce Kotorskiej– całodzienna od 7:30- 20:30 – szczególnie Tivat, skąd wypływamy do Harceg Novi ze zjawiskowa starówką, dopływamy do niewielkiej wioski Zanjic, skąd przesiadamy się w łodzie motorowe zabierające nas do tzw. Błękitnej Jaskini, przy której można popływać i ponurkować, świetne miejsce. Dalej do Jednego z najpiękniejszych miast- Kotoru. Koszt 35 euro
 

Czarnogóra

 

Czarnogóra

 

dsc04396

Czarnogóra

 

Czarnogóra

 

Czarnogóra
 

Kaniony Czarnogóry- to największe zaskoczenie. Kaniony, w tym Kanion Tary robi ogromne wrażenie. Jest to najgłębszy kanion starego kontynentu, a trzeci na świecie! po Kanionie Colca w Peru oraz Wielkim Kanionie Colorado. Na terenie Narodowego Parku Durmitor odbywają się tutaj raftingi. Jedna z atrakcji są też zjazdy po linie między brzegami ok 1200 m kanionu.

 

Koszt zjazdu między 10-20 euro! Na pewno warto! Koszt wycieczki 40 euro.Czarnogóra Kanion Tary

 

Czarnogóra Kanion Tara

 

 

Czarnogóra Kanion Tara

 

Byliśmy również bez biura w Budvie, z Ulcinja to ok 2 godzin drogi. nie bez powodu na wyspie św. Stefana, będącego wizytówką Czarnogóry i występującego na większości pocztówek z tego miejsca. Swoje apartamenty posiadają tu największe gwiazdy jak np. Tina Turner.
Sama Budva mimo małego, choć urokliwego starego miasta, przyciąga. Nam osobiście najbardziej spodobały się plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Widoki niesamowite.

 

Budva plaża

 

Czarnogóra Budva

 

 

Czarnogóra Budva

 

Czarnogóra Budva

 

Czarnogóra Budva

 

Jedynym w swoim rodzaju jest jezioro Szkoderskie- duży akwen wodny. Na jeziorze znajdują się wyspy, na których mieszczą się zabytkowe monastery. Jezioro jest także miejscem gniazdowania licznych kolonii ptaków. Jest to jedno z niewielu w Europie miejsc występowania pelikanów. 2/3 jeziora leży w Czarnogórze, a 1/3 w Albanii. Klimat nie do opisania!

Czarnogóra Ulcinj

 

Czarnogóra Jezioro Szkoderskie

 

Podsumowując: Niczym Magda Gessler: Polecam 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie wartościowy? Będę wdzięczny za komentarze poniżej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz propozycje/sugestie dotyczące tej relacji, chętnie je poznam. Dzięki Tobie wartość kolejnych artykułów może być jeszcze lepsza.

Chcesz być na bieżąco z kolejnymi relacjami z wyjazdów i poradami? Zapraszam na profil Życie w podróży na Facebook’u.

Zapraszam Cię również do zapisania się do Newslettera. Gwarantuję tylko wartościowe treści, żadnego spamu.

 


O autorze - Mikolaj Cichomski

Kiedyś znalazłbyś tu zdawkową informację - nazywam się Mikołaj i kocham podróże. Poważnie ? Co za nuda. Dużo od tego czasu się zmieniło. Imię i pasja do poznawania świata pozostały. To co nowe, to sposób pisania, więcej konkretów i próba pokazania ciekawych miejsc z nowej perspektywy. I chociaż nadal pracuję na etacie, sam sobie wytłumaczyłem, że życie w podroży tymczasowo realizuję na raty ? Jestem kolekcjonerem wspomnień i zależy mi na tym, żeby Twój wyjazd też wywołał mnóstwo pozytywnych emocji. Znajdziesz tu więc pomysły na podróże, relacje z wypraw, praktyczne wskazówki. Wszystko to połączone ze zdjęciami i filmami, zgodnie z moim mottem życiowym: "Statek jest bezpieczny, kiedy stoi w porcie, lecz nie po to buduje się statki, aby stały w portach". Zatem, rozgość się tutaj a potem działaj!